تبلیغات
تغذیه و سلامت - مطالب فروردین 1395

تاریخ : جمعه 20 فروردین 1395 | نویسنده : افشین
نمک؛ سم سفید !! یا طلای سفید !!


چند سالی است که در مورد نمک صحبت های ضد و نقیضی به گوش می رسد که نمک نخورید یا نمک بخورید ؟!؟!

Image result for ‫نمک‬‎

از قدیم الایام نمک در سفره تمام مردم دنیا جایگاه ویژه ای داشته است و ضرب المثل های زیادی از این ماده غذایی در دست  ما است. حکما و علمای بزرگی روی این ماده غذایی تحقیق و تفحص کرده اند و به نتایجی هم دست پیدا کردند. حتی احادیث زیادی از ائمه معصوم در دست است که این ماده غذایی را ستوده اند.


ضرب المثل ها:

بشکند دستی که نمک ندارد :
این ضرب المثل به سالهای خیلی دور بر می گردد ، که باب بود هر کسی از شهر و دیار خود سفر میکرد و نزد اقوام و دوستان خویش میرفت با خود مقداری سنگ نمک و یا نمک دریا و دریاچه منطقه زندگی خود را برای سوغات به خانه میزبان میبرد و به او هدیه میداد ؛ وقتی مهمان وارد خانه میشد اگر نمک به همراه نداشت صاحب خانه به شوخی به میهمان میگفت: بشکنه دستی که نمک نداره….

رسول اکرم (ص) نیز در این زمینه میفرمایند : «هرگاه یکی از شما به سفر رفت، هنگامی که به سوی خانه و خانواده اش برمی گردد، حتماً برایشان هدیه و سوغات آورد، حتی اگر شده سنگی باشد.»

منظور رسول خدا (ص) در اینجا سنگ نمک می باشد.

یا ضرب المثل دیگری هم  هست : هرچه بگندد نمکش میزنند وای به روزی که بگندد نمک.

نمک به خاطر خواص فراوانی که دارد از گندیدگی و خراب شدن مواد پیشگیری میکند و از رشد میکروارگانیسم های مضر جلوگیری می کند و خراب شدن ماده غذایی را برای مدت زمان بسیار طولانی به تعویق می اندازد و حتی می توان با استناد به کشفیات باستان شناسان در شوره زارها اشاره کرد؛ جسد حیوانات مدفون در شوره زار که متعلق به چندین و چند سال پیش بوده اند را سالم پیدا کرده اند .

با پیشرفت علم ، متاسفانه عده ای دشمن دانا و خودی های نادان دست به تغییرات نمک زدند و این ماده غذایی بسیار مفید و پر ارزش را دست خوش تغییراتی کرده اند به طوری که  این ماده غذایی پر ارزش تبدیل به سمی مهلک شده است.

Image result for ‫نمک سم سفید‬‎

تحقیقات  نشان می دهد که با دست بردن در این ماده غذایی مهم ،ماهیت آن را تغییر داده اند و از آن یک سم خطرناک به نام NaCl ( کلرید سدیم ) ساخته اند که حاوی سایر مواد مکمل و ریز مغذی ها  نیست و به بهانه های واهی به آن ید I شیمیایی اضافه نموده اند تا به طور مثال از بیماری گواتر پیشگیری کنند؛ که البته اگر به آمار گواتر در کشور دقت کنید با توجه به جمعیت امروز و نسبت بندی ساده ای به جمعیت ده های گذشته بیماری گواتر و مشکلات تیروئید کمتر نشده، بلکه بیشتر نیز شده است…….

حال این سوال پیش می آید که بالاخره نمک خوب است یا بد؟؟

اگر از نمک ریز مغذی های پتاسیم، منیزیم، منگنز، روی، آهن، ید طبیعی ، فسفات ها، و…. را جدا کنیم، آیا باز هم میتوانیم اسم آن را نمک طعام بگذاریم؟؟؟

نمکی که امروزه در دست  ما است تنها NaCl است و هیچکدام از این ریز مغذی ها را ندارد!!!!

پس چه نمکی مورد تایید است؟

این ریز مغذی ها در نمک دریایی و سنگ نمک ها موجود است که با تجزیه آنها به این نمک شیمیایی امروزه دست پیدا می کنند.

Image result for ‫سنگ نمک‬‎
          سنگ نمک طبیعی

نمک دریا حاوی مقادیر زیادی ریز مغذی ها و یون های منگنز، منیزیم، کلسیم، پتاسیم، سدیم، برم، ید طبیعی ، روی، سولفات ها، آهن و…. است.

Image result for ‫نمک دریایی‬‎
              نمک دریایی


پس ،نمک فقط کلرید سدیم نیست !!!!!

و حالا به بررسی نمک در احادیث و کتب معتبر میپردازیم:

أَحْمَدُبْنُ فَهْدٍفِی عُدَّهِ الدَّاعِی قَالَ فِی الْحَدِیثِ الْقُدْسِیِ‏ یَامُوسَى سَلْنِی کُلَّ مَاتَحْتَاجُ إِلَیْهِ حَتَّى عَلَفَ شَاتِکَ وَمِلْحَ‏ عَجِینِکَ .

احمد بن فهد در کتاب عده الداعی در مورد حدیثی قدسی روایت کرده : ای موسی هر آنچه نیاز داری از من بخواه حتی علف گوسفندت و نمک آشت را.

و روی‏ أن أفضل ما یطبخ منه ماء و ملح‏ .

و روایت شده که بهترین چیزی که از آن غذا طبخ میشود، آب و نمک است.

 قَالَ رَسُولُ اللَّهِ ( ص‏ ) سَیِّدُ إِدَامِکُمُ الْمِلْحُ‏

 رسول الله (ص) فرمود: آقا و سرور خورشهای شما نمک است.

لَمْ‏یَخْصِبْ‏خِوَانٌ‏ لَا مِلْحَ‏ عَلَیْهِ وَ أَصَحُّ لِلْبَدَنِ أَنْ یُبْدَأَ بِهِ فِی الطَّعَامِ .

سفره برکت نمیگیرد وکامل نمی شودجز با نمک وبدن باشروع غذابه نمک اصلاح می شود .

أَوْحَى اللَّهُ تَبَارَکَ وَتَعَالَى إِلَى مُوسَى بْنِ عِمْرَانَ (ع) أَنْ مُرْقَوْمَکَ یَفْتَتِحُوا بِالْمِلْحِ وَیَخْتَتِمُوابِهِ وَإِلَّافَلَایَلُومُواإِلَّاأَنْفُسَهُمْ .

 خدا به موسی وحی کرد که قومت را امر کن که به نمک افتتاح طعام کنند و به آن ختم کنند وگرنه ملامت نکنند مگر خودشان را.

 قَالَ أَمِیرُ الْمُؤْمِنِینَ ( ع‏ ) : ابْدَءُوابِالْمِلْحِ‏ فِی أَوَّلِ طَعَامِکُمْ فَلَوْیَعْلَمُ النَّاسُ مَافِی الْمِلْحِ‏ لَاخْتَارُوهُ عَلَى التِّرْیَاقِ الْمُجَرَّبِ‏

 امیرالمومنین (ع) فرمود: در اول غذایتان با نمک شروع کنید، پس اگر مردم آنچه در نمک هست را میدانستند آن را بر پادزهر مجرب اختیار میکردند .

برچسب ها: نمک، نمک دریایی، سنگ نمک، طب سنتی، خواص نمک،

تاریخ : دوشنبه 9 فروردین 1395 | نویسنده : افشین
ده قانون طلایی برای تغذیه سالم

به لحاظ تغذیه ای هر شخصی چیزی می خورد و هر کس نیازهای غذایی خاصی دارد. با این وجود دانشمندان علوم تغذیه، در مجموع ده قانون و روش تغذیه ای را برای هر فردی توصیه می کنند که می تواند در بلند مدت نتایج خوبی را از لحاظ  سلامتی پایدار به ارمغان بیاورد .

Image result for ‫تغذیه سالم‬‎

 1 - تغذیه سالم و چند جانبه، اما نه زیاد : هر چقدر برنامه غذایی شما متنوع باشد، به همان اندازه می توانید بر کمبود مواد ضروری در بدن فایق آیید. داشتن تنوع در تغذیه، شما را از هجوم مواد زیان بار موجود و احتمالی حفظ می کند.

  2 - چربی هر چه کمتر بهتر: هر کس که زیاد چربی مصرف کند، نه تنها چاق می شود بلکه پس از مدتی در معرض خطر ابتلا به انواع بیماری ها قرار می گیرد. در خوردن کره، مارگارین و روغن، همواره با احتیاط برخورد کنید و از آن ها بسیار کم مصرف کنید. مراقب مواد غذایی چربی دار نیز باشید. از جمله: کالباس، پنیر،گوشت، خامه ، بستنی و شکلات و شیرینی

Image result for ‫غذاهای چرب‬‎

  3 - غذای چاشنی دار، اما نه شور: مصرف زیاد نمک باعث فشار خون بالا می شود، اگر چه نمک غذاها را بسیار خوشمزه می سازد.استفاده از چاشنی های گیاهی یک انتخاب سالم است. اگر در غذا از نمک استفاده می کنید، از نمک یددار استفاده کنید تا از ابتلا به بیماری کمبود ید  ( گواتر ) جلوگیری کنید.

 4 - شکر هر چه کمتر، بهتر: شکر تنها باعث پوسیدگی دندان نمی شود، بلکه مقدار زیادی از آن در بدن تبدیل به چربی شده و به صورت لایه های چربی در بدن ذخیره می شوند. مصرف میوه خشک جایگزین مناسبی برای شکر به شمار می رود که هم شیرین است و هم در بدن کالری مفید ذخیره می کند

  5 - استفاده بیشتر از غلات سبوس دار: برنج سبوس دار، جو سیاه، ماکارونی که آرد آن با سبوس باشد و همینطور مواد ضروری دیگر. زیرا این نوع غلات حاوی مقادیر زیادی مواد فیبردار با ارزش هستند که برای تحریک عمل هضم بسیار مفید است.غلات سبوس دار در عین حالی که انسان را کاملا سیر می کند، چاق کننده نیست.

Image result for ‫غلات سبوس دار‬‎

  6 - استفاده بیشتر از میوه ها و سبزیجات: هم به صورت خام و هم به صورت پخته می توان از آن ها استفاده کرد. سبزیجات، میوه، سیب زمینی و صیفی جات باید بیشترین حجم مواد غذایی ما را تشکیل دهند.
این نوع خوراکیها که دارای مواد فیبردار، ویتامینی و معدنی بسیاری  هستند، نقش بسیار مهمی در تامین همه نیازهای بدن ایفا می کنند.

  7 - مصرف پروتئین به مقدار لازم: پروتئین های گیاهی در سیب زمینی، سویا ، حبوبات و غلات موجود است که برای بدن بسیار با ارزش هستند. شیر کم چربی، ماهی، گوشت قرمز بدون چربی و تخم مرغ هم  بسیار غنی از پروتئین حیوانی می باشند. گوشت پرچربی و کالباس را باید با احتیاط مصرف کرد. بهتر است از گوشت ها و انواع کالباس های بی چربی استفاده شود.


Image result for ‫غذاهای پروتئین دار‬‎

  8 - درست بنوشید: بدن شما به مایعات زیادی نیاز دارد،  در روز دو لیتراز بهترین نوشیدنی ها اعم از آب معدنی، آب میوه ها و آب سبزیجات را مصرف کنید .  چای یا قهوه را هم تا مقدار معینی می توان مصرف کرد.

  9 - مصرف غذاهای مختصر در وعده های غذایی بیشتر: تناسب بدن ما با خوردن پنج وعده غذای مختصر، بهتر امکان پذیر است تا سه وعده غذای مفصل.

  10 - دقت در تهیه غذا: مواد غذایی را به گونه ای تهیه کنید که مواد حیاتی و مغذی درون آن از بین نرود . این فرآیند با خرید و نگهداری مواد غذایی آغاز می شود . تا آنجا هم که مقدور است به صورت روزانه برای خانواده خود خرید کنید.


منبع : کاروک  -  akairan.com